Aktywne Centrum Zdrowia
Powieksz czcionke:

Bezpłatna kolonoskopia Wrocław

Program badań przesiewowych rozpisany był na lata 2012 i 2013. W chwili obecnej (2014) oczekujemy na informacje, czy program będzie kontynuowany. W momencie jej otrzymania, poinformujemy Państwa o tym na naszej stronie internetowej.

 

Zapraszamy pacjentów do skorzystania z bezpłatnego programu przesiewowych badań kolonoskopowych w kierunku raka jelita grubego, finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

 

Badania przesiewowe prowadzi się po to, aby wykryć zmiany przednowotworowe lub nowotwory we wczesnym, bezobjawowym etapie rozwoju choroby. Kolonoskopia jako badanie diagnostyczne wykonywana jest w ramach programu badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego.  W bezpłatnym badaniu mogą wziąć udział osoby, które:

  • nie mają objawów choroby,
  • są w wieku od 50 do 65 lat, a także
  • osoby w wieku od 40 do 65 r.ż., u których w rodzinach stwierdzono raka jelita grubego,
  • osoby w wieku od 25 lat, z potwierdzonym obciążeniem genetycznym.

 

Szansa na wyleczenie raka jelita grubego zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania nowotworu w momencie rozpoznania. Istotnym problemem jest czas, w którym osoba zgłasza się do lekarza. W warunkach polskich bardzo często są to już pacjenci z objawami raka jelita grubego (czyli z zaawansowaną chorobą nowotworową).

 

By Autson Web Design